Menu Zamknij

Kontenerowa stacja uzdatniania wody.

Kontenerowa stacja uzdatniania wody

Wody powierzchniowe mogą zawierać bardzo różne rodzaje zanieczyszczeń. Skażenia te nie tylko wpływają na właściwości fizyczno-chemiczne wody, ale jeśli wraz z nią dostaną się do organizmu, mogą też nie pozostawać obojętne na ludzkie zdrowie. Aby przywrócić bezpieczny skład wody, pozwalając tym samym na niezagrożone czerpanie jej do celów gospodarczych czy bezpośrednie wykorzystanie do picia, wykorzystuje się kontenerowe stacje oczyszczania wody. Stanowią one w pełni zautomatyzowany, bezobsługowy zespół urządzeń, stanowiący integralną całość — mobilną stację, która oczyszcza wodę, kiedy dostęp do instalacji wodnej jest niemożliwy lub w znacznym stopniu ograniczony.

Kiedy korzysta się z kontenerowych stacji uzdatniania wody?

Kontenerowa stacja, której zadaniem jest uzdatnianie wody to inaczej tymczasowy punkt uzdatniania. Idealnie sprawdzi się wtedy, kiedy istnieje zapotrzebowanie na tymczasowe czy też okresowe oczyszczanie wody, jednak nie ma możliwości trwałej ingerencji w instalację wodną lub brakuje dostępu do takiej instalacji — woda czerpana jest np. bezpośrednio ze źródeł naturalnych. Jednym z wielu przykładów na wykorzystanie mobilnych stacji uzdatniania to czas przeprowadzania inwestycji budowlanych — stacje uzdatniania stawiane są wówczas na placach budowy. Pomimo warunków polowych, jakimi są obszary inwestycji budowlanych, działające na nich kontenerowe stacje do oczyszczania wody uzdatniają wodę w sposób profesjonalny, zupełnie tak jak tradycyjne, niemobilne stacje.

Często kontenerowe stacje uzdatniania wody wykorzystywane są w przemyśle, wówczas gdy ograniczona jest przestrzeń związana z metrażem nie pozwalają na umiejscowienie stacji w budynkach (kotłowni, piwnicy itp.). Taką stację można swobodnie przemieszczać bez większej ingerencji w infrastrukturę.

Stacje tego typu można piętrować.

Jakie zanieczyszczenia może usuwać mobilna stacja oczyszczania?

Kontenerowa stacja uzdatniania wody pozwala na usuwanie zanieczyszczeń

  • naturalnych, jak piasek, muł, duże stężenie niektórych pierwiastków
  • biologicznych, takich jak bakterie i wirusy, ze szczególnym uwzględnieniem bakterii pochodzących z odchodów zwierząt
  • zanieczyszczeń chemicznych, wśród nich różnego rodzaju substancje, np. pod postacią używanych w rolnictwie pestycydów
  • promieniotwórczych — wody powierzchniowe narażone są pod tym względem na opady radioaktywnego pyłu, deszczu lub skażenie pochodzące z wody rzecznej.

Stacja pracuje w sposób ciągły.

Mobilna stacja uzdatniania wody w kontenerze pozwalająca na uzdatnianie wody to metoda na w pełni skuteczną dezynfekcję wody w warunkach polowych. Jej zalety to między innymi:

– mobilność stacji, pozwalająca na przetransportowywanie z miejsca na miejsce

– możliwość czerpania wody bezpośrednio ze źródeł takich jak jeziora, rzeki czy studnie

– prąd dostarczany jest przez wmontowany agregat lub przyłącze elektryczne.

W kontrze do tradycyjnych stacji uzdatniania wody, stacje kontenerowe mogą być dostarczone i zamontowane właściwie bez względu na uwarunkowania atmosferyczne czy glebowe. Nie ma znaczenia pora roku czy pogoda, czas przygotowania stacji do działania wynosi już od 30 dni kalendarzowych. Kontenery zaś, w których znajdują się stacje, wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, odpornego na warunki pogodowe, są też antykorozyjne oraz mrozoodporne.

Jak zamówić mobilną stację uzdatniania?

Aby stacja uzdatniania spełniała oczekiwania Klienta, ważne jest dostosowanie parametrów oczyszczania do przeznaczenia oczyszczanej wody. Nieco inne parametry musi mieć woda do celów gospodarczo-przemysłowych, inne zaś woda pitna. W tym celu wykonuje się badanie wody, która ma być oczyszczana pod kątem wymogów jej późniejszego wykorzystana. Na podstawie badanie wody zaproponować można taką stację uzdatniania, która zagwarantuje optymalne parametry wody. W przypadku, kiedy zapotrzebowanie na wodę wzrośnie, bezproblemowo domówić można dodatkowe moduły filtrujące.

W celu uzyskania większej ilości informacji skontaktuj się z nami.