Pompy do domu i ogrodu

Dom i ogród

Co zrobić, żeby efektywnie „zarządzać” zasobami wodnymi, którymi dysponujemy w naszym gospodarstwie domowym (nie wyłączając ogrodu)? Musimy zadbać o kompleksowy system zaopatrzenia w wodę, wykazujący się takimi cechami jak: stabilność, oszczędność, ergonomiczność i łatwość w instalacji oraz w bieżącej obsłudze. Dopiero te wszystkie elementy stworzą jedną całość, która będzie należycie pracować w naszym domu i ogrodzie.

Warto w tym celu posłużyć się sprawdzonymi i jednocześnie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – takimi są bez wątpienia projekty lidera rynku uzdatniania wody (w tym sektora związanego z układami pompowymi dla różnych odbiorców) – firmy Grundfos, z którą od lat z powodzeniem współpracujemy – dzięki temu Granimex jest w stanie zaproponować swoim Klientom najlepsze produkty na rynku.

Pompy marki Grundfos (w tym typoszeregi pomp do użytku domowego) to pewność: zachowania stałego ciśnienia (co jest niezbędne, jeśli chcemy racjonalnie i oszczędnie korzystać z wody) i innych parametrów mających realny wpływ na funkcjonowanie domu i ogrodu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo odpowiednie urządzenia do uzdatniania różnych rodzajów wód – nie tylko wody głębinowej, ale również deszczowej.

Wody głębinowe stanowią bazę dla zaopatrzenia w wodę – aby mogły znaleźć zastosowanie w naszym gospodarstwie domowym – konieczne jest m.in. zamontowanie odpowiednich pomp.

Warto zwrócić uwagę m.in. na pompy typu SQE – to kompaktowa pompa, a właściwie pakiet, którego głównym zadaniem jest zachowanie stałego ciśnienia.

Pompę montuje się bardzo szybko, a obsługa nie nastręcza żadnych trudności – możemy być pewni, że korzystając z tego rodzaju pompy (nie bez powodu cieszącej się tak dużym zainteresowaniem klientów) nie będziemy mieć problemów z dostawami wody.

Pompy SQE wyróżniają się bardzo dużą wydajnością (co robi szczególne wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę niewielki rozmiar pompy - 3 " średnicy).

Kolejny atut tego urządzenia to zautomatyzowanie – jest to m.in. funkcja automatycznego wyłączania (w przypadku wystąpienia suchobiegu).

Kolejny rodzaj polecanych przez nas pomp do użytku domowego to pompa głębinowa SP, a właściwie - typoszereg Grundfos SP – również łatwy w instalacji i w obsłudze, wydajny i ekonomiczny w działaniu.

Zapewnia optymalny poziom zaopatrzenia w wodę. Pompy te nadają się szczególnie do nawadniania gruntów oraz tłoczenia wody głębinowej na różnych poziomach, tzn. od centralnej instalacji do punktów czerpalnych.

Woda deszczowa

Jej „obecność” – dzięki nowoczesnym technologiom uzdatniania i dystrybucji – jest coraz bardziej ceniona przez właścicieli domów i ogrodów. Oczywiście, aby móc czerpać z tego naturalnego zasobu, konieczne jest stosowanie odpowiednich pomp – dzięki współpracy z firmą Grundfos możemy zaoferować pompy zanurzeniowe. Dzięki różnorodności rozwiązań przy produkcji tego rodzaju pomp, można je bez problemu dostosować do indywidualnych warunków każdej inwestycji.

Innowacyjne technologie stosowane przez Grundfos zapewniają możliwość efektywnego i co równie istotne, systemowego gromadzenia wody deszczowej.

O opłacalności tych rozwiązań przekonamy się, gdy zwrócimy uwagę na wiele zastosowań wody deszczowej. Woda ta sprawdzi się m.in. w toalecie, w pralce, czy np. przy nawadnianiu ogrodu.

Współpracując z firmą Grundfos, możemy zaproponować nie tylko najprostsze pompy służące do „obsługi” wody deszczowej, ale również bardziej rozbudowane systemy podnoszące ciśnienie w instalacjach.

Dzięki tym wszystkim zabiegom możliwe jest efektywnie gromadzenie wody deszczowej, co przekłada się także bezpośrednio na stan domowego budżetu.

Jeśli zastosujemy odpowiednie rozwiązania pompowe, możemy zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt procent zużycie wody pitnej (dzięki „zastąpieniu” jej przez wodę deszczową w tych instalacjach, które do sprawnego działania nie wymagają jakości wody pitnej).

Baza wiedzy

Przydatne informacje