Zmiękczacze BWT

Zmiękczacze BWT

Miękka woda ze zmiękczaczami BWT to cel łatwy do osiągnięcia! Używając ich będziesz się mógł delektować nie tylko wyjątkową kąpielą czy prysznicem, ale również Twoje ubrania czy bielizna pościelowa będą niezwykle przyjazne dla Twojej skóry… i samopoczucia.

Zmiękczacze BWT zapewniają najwyższą jakość miękkiej wody m.in. dzięki redukowaniu zawartego w wodzie wapnia, który powoduje jej „utwardzanie”, a co za tym idzie, również jest główną przyczyną powstawania nieestetycznych i niszczących różne urządzenia (armaturę, kabiny prysznicowe czy glazurę) osadów.

Niska zawartość tego pierwiastka w wodzie to mniej wydatków (rzadsze awarie) i mniej pracy przy utrzymaniu czystej i higienicznej łazienki. To również mniej szkodliwych dla zdrowia substancji – choćby detergentów (nawet do 50 proc.).

Miękka woda, z niską zawartością wapnia, to także dłuższa żywotność pralki, zmywarki, czajnika czy ekspresu do kawy – słowem – wszystkich urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia, a które z racji swoich funkcji, mają ciągły „kontakt” z H2O.

Mniejsza ilość osadów (kamienia) oznacza większą efektywność urządzeń, a co za tym idzie – mniejszy pobór energii i oszczędności dla budżetu domowego.

Dla wielu z nas na pewno wartością samą w sobie (używania zmiękczaczy tak efektywnych jak te produkcji firmy BWT) będzie możliwość większego dbania o środowisko naturalne (przede wszystkim dzięki mniejszemu zużyciu środków czyszczących i energii elektrycznej).

Tajemnicą efektywności zmiękczaczy BWT jest zastosowanie technologii wymiany jonowej, dzięki której dochodzi do zmniejszenia ilości wapnia w wodzie. Co niezwykle istotne – wymiana jonowa jest procesem zupełnie naturalnym.

Proces zmiękczania wody odbywa się w czasie przepływu wody przez kolumnę jonowymienną, która jest wypełniona specjalną żywicą (wchłaniającą jony wapnia).

System zmiękczania wody za pomocą zmiękczaczy BWT jest nie tylko efektywny, ale również bezpieczny – woda jest zmiękczana oraz uzdatniana – wapń zaabsorbowany przez żywicę jest (podczas płukania) odprowadzany bezpośrednio z wodą do kanalizacji. Woda popłuczna i uzdatniana są kierowane do dwóch, oddzielnych obiegów.

Granimex oferuje różne modele cieszących się dużą popularnością zmiękczaczy BWT. Nadają się one zarówno do domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Są łatwe w instalacji i w obsłudze, ergonomiczne (również modele ze zmiennym trybem pracy), mają różne rozmiary (m.in. kompaktowe), niektóre wyposażone są dodatkowo w cyfrowe wyświetlacze.