Uzbrojenie basenu

Uzbrojenie basenu

Chcemy, żeby nasz basen był nie tylko wygodny w eksploatacji i w serwisie, ale również efektowny i ekonomiczny? Na taki atrakcyjny całokształt składa się wiele elementów – w tym także to wszystko, co mamy na uwadze, mówiąc o uzbrojeniu basenów. O jakie elementy instalacyjne chodzi? Przede wszystkim o skimmery, dysze wlotowe i reflektory.

Pamiętajmy również, żeby decydować się na komplety, czy też bardziej – określone linie tego rodzaju urządzeń. Trudno jest uzyskać optymalny efekt, zarówno techniczny, jak i estetyczny, jeśli poszczególne elementy zestawu będą się od siebie znacznie różniły pod względem kolorystycznym, czy materiałowym.

Oferujemy Państwu wiele atrakcyjnych rozwiązań w tym zakresie – w tym serie: standardowe i lux, w różnych opcjach kolorystycznych i materiałowych (np. stal nierdzewną, chrom, itp.).

Nadmiernie rozbudowany mix kolorów na pewno nie będzie wskazany dla żadnego basenu – czy to zewnętrznego, czy przeznaczonego do wnętrz.

O czym należy pamiętać wybierając elementy tzw. uzbrojenia basenowego?

Przykładowo – jeśli decydujemy się na instalację najpopularniejszego basenu – betonowego – wszystkie elementy powinny być odpowiednio dopasowane do muru (chodzi tu zarówno o grubość tynku, jak i jego gładkość).

Należy mieć też na uwadze zamontowanie odpowiedniej liczby urządzeń, tak istotnych dla właściwego przepływu wody w basenie, jak skimmery. Na ich liczbie na pewno nie warto oszczędzać – jeśli nasz basen jest szerszy niż czterometrowy, należy zamontować co najmniej dwa skimmery. Warto się też zastanowić nad możliwością zamontowania w skimmerach regulatorów poziomu wody.

Równie niezbędne dla zapewnienia prawidłowej eksploatacji wody w basenie jest zainstalowanie pompy filtra o właściwej wydajności, inaczej pompa nie będzie w stanie odpowiednio pracować, czyli zasysać wodę.

Nie inaczej jest również z dyszami – nie polecamy oszczędzania na ich liczbie. Za mało dysz to problem dla filtra, który nie będzie w stanie działać tak jak powinien, a w związku z tym do basenu dostanie się za mało przefiltrowanej wody. Dysze montowane są na końcu prac związanych z uzbrojeniem basenów, już po wyłożeniu niecki basenowej płytkami czy też folią.

Na końcu zwróćmy jeszcze uwagę na jeden element, bez którego żaden basen, nie będzie się prezentował zachęcająco dla użytkowników – jeśli nie chcemy wchodzić do „ciemnej” wody, koniecznie zamontujmy reflektory podwodne – są one niezbędne i we wnętrzach, i w przestrzeni otwartej, w której budowane są baseny.

Zbyt skąpo oświetlone dno basenu (i cały basenowy „akwen”) stracą bardzo na ogólnej estetyce i pozytywnych wrażeniach wizualnych. Pięknie rozświetlona tafla wody potrafi odmienić każde wnętrze i dodać mu prawdziwego blasku, równie spektakularnie prezentuje się w otoczeniu zieleni, czy ogrodu.

Instalację wszystkich elementów uzbrojenia basenowego należy powierzyć fachowcom, którzy zrealizowali wiele tego rodzaju projektów. Aby efekt finalny był satysfakcjonujący dla inwestora, konieczne jest nie tylko profesjonalne i stricte techniczne podejście zespołu wykonującego prace montażowe, ale również wyczucie plastyczne oraz estetyczne.

Granimex zapewnia Państwu najwyższy standard usług, również w tym aspekcie budowy basenów.

Baza wiedzy

Przydatne informacje