Filtry multifunkcyjne

Filtry multifunkcyjne

Filtry multifunkcyjne to uniwersalna „odpowiedź” na wiele problemów, które mogą przyczynić się do pogorszenia stanu wody w naszych domach. Jeśli korzystamy z wody z własnego ujęcia, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na jej realne bezpieczeństwo i jakość (również estetyczną i smakową) wpływ mogą mieć „niechciane” komponenty w jej składzie, takie jak: nadmierna ilość żelaza, manganu, amoniaku, różnych osadów, kamienia i bakterii.

Brzmi niesympatycznie? Niestety – rzeczywiście woda o takich parametrach na pewno nie nadawałaby się do domowego użytku, szczególnie do celów kulinarnych. Dajmy na to – amoniak – powoduje nieprzyjemny, ostry zapach, żelazo i mangan – mogą powodować rdzawe zacieki na armaturze, za twardość wody, z kolei, odpowiadają różnego rodzaju osady (m.in. wapń).

Granimex oferuje najlepsze produkty, dzięki którym szybko, skutecznie i wygodnie pozbędziecie się Państwo wszystkich tych problemów jednocześnie – o ile zdecydujecie się na użycie uniwersalnych filtrów multifunkcyjnych.

Właściwości filtrów wielofunkcyjnych:

  • zmniejszają ilość kamienia w wodzie, skutecznie redukują także obecność innych zanieczyszczeń (w tym mechanicznych)

  • stanowią skuteczną blokadę dla rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia bakterii

  • nie dopuszczają do powstawania nieprzyjemnego zapachu wody (w wyniku rozwoju niekorzystnych mikroorganizmów)

  • zabezpieczają armaturę i urządzenia (np. pralki) przed osadzaniem kamienia

  • zmiękczają wodę, dzięki czemu zwiększa się komfort użytkowania wody (kąpiel, pranie itp.)

  • filtry multifunkcyjne są ekonomiczne w działaniu (redukują zużycie wody i detergentów)

  • mają różne rozmiary (filtry kompaktowe)

  • nie wymagają używania szkodliwych chemikaliów (wystarczy sól)

  • są łatwe zarówno w instalacji, jak i w obsłudze (są w znacznym stopniu zautomatyzowane).

O tych wszystkich cechach, bez wątpienia – bardzo atrakcyjnych z punktu widzenia użytkownika – decyduje w dużym stopniu złoże (także wielofunkcyjne) dzięki któremu filtry są tak uniwersalne w procesie efektywnego uzdatniania wody.

Złoże regenerowane jest jedynie za pomocą soli, można więc powiedzieć, że przy całym, bardzo szerokim zakresie swojej „działalności”, jest zarazem mało wymagające. Wystarczy, że użytkownik uzupełni w odpowiednim czasie zapas soli (w tabletkach). O aktualnym stanie zasobnika, jak się domyślamy, informuje samo urządzenie.

Złoże zeolitowe działa na zasadzie wymiany jonowej (uzdatnia wodę, ale również reguluje współczynnik pH wody i zmniejsza poziom jej twardości).

Materiałem odpowiadającym za wielofunkcyjne działanie złoża jest specjalna zeolitowa żywica, której chłonność i struktura pozwala na skuteczne niwelowanie manganu, żelaza, amoniaku, czy też odpowiadających za twardość wody – wapnia i magnezu. Żywica okazuje się także skuteczna przy eliminowaniu drobnych zanieczyszczeń mechanicznych.

Zarówno same złoża zeolitowe (zeolit) jak i filtry multifunkcyjne to produkty (i technologie) które w sposób szczególny polecamy wszystkim osobom ceniącym ekologiczne podejście do życia. Filtry tego rodzaju funkcjonują na bazie zupełnie naturalnych materiałów i procesów.

Filtry multifunkcyjne z powodzeniem zastępują wiele innych filtrów starszych generacji (mniej uniwersalnych). Co to oznacza dla użytkownika? Oszczędność – miejsca (filtry multifunkcyjne mają ergonomiczny kształt), czasu (ich eksploatacja jest bardzo prosta) pieniędzy – filtry działają sprawnie bez konieczności inwestowania w różnego rodzaju środki uaktywniające i czyszczące, są też niemal bezawaryjne.