Filtry kuchenne

Filtry kuchenne

Filtry w kuchni? Oczywiście! Dzięki nim zapewniamy domownikom nie tylko dostęp do w pełni bezpiecznej (pod względem higienicznym) wody, ale również do tego, że będzie ona najwyższej jakości… także smakowej.

Posiadając właściwy filtr (np. dzbankowy czy do ekspresów do kawy) docenimy w pełni walory świetnej jakości wody pitnej. Kawa czy herbata „bazująca” na takiej wodzie, będzie po prostu o wiele smaczniejsza. Stosując odpowiednie filtry oraz wkłady filtracyjne, zapewnimy również dłuższą żywotność i sprawność urządzeń, w tym cieszących się coraz większą popularnością w polskich domach, ekspresów do kawy.

Skąd takie właściwości filtrów, które umownie możemy nazwać „kuchennymi”?

Musimy sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytanie – po co w ogóle je stosować, czyli filtrować wodę? W trakcie tego prostego, ale zarazem skutecznego procesu, dochodzi do redukcji udziału wapnia i chloru w wodzie (ten ostatni w znacznym stopniu wpływa na gorszy jej smak). Odpowiednie filtry potrafią zarówno zmniejszyć udział wapnia w wodzie, jak i zwiększyć ilość szczególnie cennego dla zdrowia magnezu.

Niektórzy mogą się zdziwić, że redukowanie wapnia jest w kontekście wody pitnej uznawane za zjawisko pożądane, musimy jednak pamiętać, że woda z dużą zawartością tego pierwiastka powoduje niehigieniczne i źle wyglądające osady czy zacieki na różnych urządzeniach, w tym kranach, czy szerzej – armaturze. Wapń wpływa negatywnie na jej funkcjonowanie i powoduje zniszczenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno nowoczesne filtry dzbankowe, jak i filtry do ekspresów, a także specjalistyczne wkłady filtracyjne oraz filtry podzlewowe (sprawdzające się z powodzeniem również w łazienkach).

Proponowane przez Granimex filtry dzbankowe zapewniają optymalne filtrowanie wody – wzbogacając zarazem jej skład o drogocenny dla zdrowia magnez. Filtry tego rodzaju świetnie filtrują wodę, a także absorbują niekorzystne dla jakości wody pierwiastki (przede wszystkim chlor). Korzystając z oferowanych przez nas filtrów dzbankowych – możecie się Państwo cieszyć z wysokiej jakości higienicznej i smakowej wody.

Chronicie też różne, typowe dla kuchni urządzenia, w tym również czajniki, na których ściankach nie odkłada się nieestetyczny i pogarszający jakość napojów przygotowanych na bazie gorącej wody osad.

Filtry dzbankowe są nie tylko efektywne, ale posiadają również ergonomiczny kształt – są niewielkie i nie zajmują wiele miejsca w kuchni.

Filtry do ekspresów do kawy proponujemy wszystkim koneserom aromatycznych kaw. O ich walorach smakowych w największym stopniu decyduje jakość wody, dlatego nie warto na niej oszczędzać.

Korzystając z profesjonalnych filtrów do ekspresów mamy pewność, że nie tylko zniwelowane zostaną substancje wpływające negatywnie na smak i aromat naszej ulubionej małej czarnej, ale również, już na początku procesu filtracji, wyeliminowane zostaną ewentualne drobne zanieczyszczenia. Usprawniamy też działanie i zwiększamy czas maksymalnej wydajności ekspresu.

Filtry podzlewowe

To jeden z lepszych systemów filtracji „domowej” – dzięki filtrom podzlewowym uzyskujemy wodę pitną o bardzo dobrych parametrach (również smakowych). Filtracja odbywa się poprzez usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń i redukcję chloru, dzięki temu uzyskujemy wodę bardzo dobrej jakości… wprost z kranu! Woda jest nie tylko smaczniejsza, ale przede wszystkim czystsza – również pod względem bakteryjnym.

Filtry kuchenne to lepsza jakość wody, w którą zawsze warto zainwestować!