Filtry mechaniczne

Filtry mechaniczne

Zadaniem filtrów mechanicznych jest zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa higienicznego w każdego rodzaju, domowej instalacji wodnej. Zainwestowanie w sprawdzone filtry to pewność skutecznej ochrony.

W przypadku oczyszczania i uzdatniania wody ostrożności i dbałości nigdy za wiele, dlatego warto zainwestować m.in. w filtry mechaniczne, które doskonale radzą sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami mogącymi zredukować poziom higieny dostarczanej do domu wody, nawet jeśli nie dojdzie do żadnych awarii w publicznych sieciach wodociągowych.

W domowej instalacji czasem mogą się znaleźć np. ziarenka piasku albo drobne pozostałości materiałów po różnego rodzaju naprawach.

Na stan uzdatnionej wody mogą również wpływać czynniki zewnętrzne – np. pogoda. To dość naturalne, że im większe opady atmosferyczne, tym większa możliwość przeniknięcia zanieczyszczeń do instalacji wodnych.

Jeśli chcemy zadbać nie tylko o optymalny stan higieny wody w naszych domach, ale mamy także na uwadze długookresowe, bezawaryjne i sprawne funkcjonowanie wszelkiego rodzaju urządzeń związanych z transmisją wody, zainstalujmy właśnie filtry mechaniczne, które w prosty, ale zarazem bardzo efektywny sposób zapobiegają wielu awariom czy korozji i innym uszkodzeniom rur.

Oferowane przez nas filtry mechaniczne to również najlepsza ochrona przed: niedrożnymi instalacjami i rurami, niesprawnymi zaworami i tym, czego tak wielu z nas nie lubi – denerwującymi, kapiącymi kranami.

Co zrobić, żeby zamontowany już filtr jak najdłużej spełniał swoje funkcje w satysfakcjonujący nas sposób?

Warto zwrócić się o poradę do specjalisty. Granimex, od wielu lat aktywnie działający na rynku uzdatniania wody, bazując na doświadczeniu, zapewnia swoim klientom dostęp do najlepszych, bo sprawdzonych rozwiązań. Zalecamy więc naszym klientom dbałość o stan urządzeń, które nie tylko dobieramy do warunków przedstawionych przez inwestorów, ale również serwisujemy.

Gwarancją „długowieczności” filtra mechanicznego jest właściwa i regularna konserwacja. O wiele łatwiej przeprowadzić wszystkie zabiegi tego typu, gdy zdecydujemy się na instalację filtrów z dobrze funkcjonującymi częściami filtracyjnymi (które bez problemu można np. przepłukiwać, ewentualnie – równie sprawnie – wymieniać).

W ofercie Granimex znajdziecie Państwo m.in.: filtry z elementem wyspecjalizowanym w zakresie płukania (m.in. automatycznego albo ręcznego), filtry z wkładem wymiennym, z siatką filtracyjną, filtry w specjalnych obudowach, filtry specjalistyczne (każdorazowo dostosowywane do parametrów wody i jej otoczenia – np. filtry z różnych rodzajów materiałów – m.in. antykorozyjnych, filtry nieprzepuszczające nietypowych zanieczyszczeń itp.).

Bardzo dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również filtry mechaniczne z wkładami ze stali nierdzewnej, filtry z dodatkowymi usprawnieniami (o większej niż średnia „wydolności” płukania) czy też filtry z ponadstandardowymi funkcjami – które projektujemy albo sprowadzamy na specjalne życzenie Klienta.