Menu Zamknij

Przemysł

Uzdatnianie wody przemysłowej

Technologie, jakie stosujemy w celu efektywnego uzdatniania wody dla przemysłu, zawsze są optymalnie dobrane do każdej inwestycji. Woda w przemyśle ma wiele zastosowań, co determinuje również wybór systemów jej uzdatniania. Inne będą potrzeby firmy działającej w sektorze farmaceutycznym, inne w chemicznym, czy spożywczym.

Firma Granimex, dysponując odpowiednim zapleczem technologicznym, doświadczeniem i wiedzą zespołu specjalistów, a także otwartością na najnowsze, innowacyjne rozwiązania, wykonuje różnego rodzaju instalacje – od fazy ich projektowania, przez wdrożenie, serwisowanie, konserwację i modernizację starszych modeli stacji uzdatniania wody.

Zapraszamy do współpracy klientów aktywnych w różnych branżach, zainteresowanych usprawnieniem i optymalizacją działania wielu rodzajów instalacji – m.in.: ciepłowniczych, chłodniczych, układów uzdatniania wody pitnej i innych związanych z realizowanymi przez Klienta procesami technologicznymi.

Dzięki stosowaniu takich procesów jak: filtracja (na różnych złożach, mechaniczna, na węglu aktywnym i in.), dezynfekcja, zmiękczanie wody, odwrócona osmoza przemysłowa, demineralizacja, jesteśmy w stanie zaproponować naszym Klientom kompleksową obsługę związaną z różnymi aspektami uzdatniania wody do celów przemysłowych, jak i jej efektywnego odzysku.

Szczególnym powodzeniem cieszy się demineralizacja przeprowadzana dzięki zastosowaniu procesu odwróconej osmozy (Reverse Osmosis – RO). Jeśli tylko charakter danej inwestycji umożliwia przeprowadzenie uzdatniania za pomocą RO – rekomendujemy ten właśnie proces technologiczny.

Odwrócona osmoza dla celów przemysłowych jest też niezwykle efektywna– przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków uzyskujemy bardzo dobre efekty – RO jest bardzo skuteczna – aktywacja procesu RO (demineralizacji membranowej) to pewność usunięcia nawet do 90% substancji pochodzenia organicznego i niemal 100% soli. Dzięki przeprowadzeniu uzdatniania za pomocą RO możemy pozbyć się z wody różnego rodzaju patogenów, wirusów, bakterii itp.

To oczywiste zalety tego procesu, są jeszcze inne. Do odwróconej osmozy na pewno przekonuje także technika pozbywania się ścieków – nie jest tu potrzebne aktywowanie żadnych specjalnych reakcji mających na celu bezpieczne usunięcie odpadów. Ścieki są po prostu odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji.

W jakich branżach warto zastosować właśnie tę metodę uzdatniania wody? Odwróconą osmozę rekomendujemy przede wszystkim: laboratoriom, zakładom farmaceutycznym, czy też producentom kosmetyków. RO sprawdzi się również w przemyśle gastronomicznym i wszędzie tam, gdzie konieczne jest stosowanie wody wykazującej się stosunkowo niskim poziomem stężenia różnego rodzaju soli.

Stacje odwróconej osmozy, jakie znajdziecie Państwo w naszej ofercie, to urządzenia wygodne w montażu i bieżącej obsłudze. Szczególną popularnością cieszą się stacje kompaktowe, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom, można z powodzeniem zainstalować nawet w z pozoru „niewygodnych” lokalizacjach – zajmują niewiele miejsca – dzięki czemu są jeszcze bardziej uniwersalne (mogą być z powodzeniem stosowane przez klientów dysponujących różnymi warunkami przestrzennymi).

Stacje RO sprawdzą się więc zarówno w większych fabrykach, jak i w małych, rodzinnych zakładach.

Zainstalowanie układu RO to: znaczne zwiększenie efektywności procesów uzdatniania wody, ciągła dostawa odpowiednio „sprofilowanej” pod względem mineralnym wody, sprawny monitoring pracy urządzeń i prosta, wręcz intuicyjna obsługa. Możliwości takie zapewnia konstrukcja tego typu urządzeń – w znacznym stopniu zautomatyzowana.

Odwrócona osmoza jest zawsze warta polecenia – o ile za jej pomocą można przeprowadzić naprawdę skuteczną demineralizację. Nie zawsze jest to możliwe – jeśli charakter prowadzonej przez Klienta działalności wymaga wody wykazującej bardzo niski poziom przewodnictwa, wówczas RO nie wystarczy.

W przypadku takich branż jak np. sektor energetyczny konieczne jest przeprowadzenie efektywnego uzdatniania wody za pomocą środków chemicznych, czyli wykonanie demineralizacji za pomocą wymiany jonowej.

Wykonujemy również tego rodzaju usługi uzdatniania wody przemysłowej – zapewniając właściwe dozowanie środków chemicznych, takich jak: kwas solny oraz wodorotlenek sodu.

Demineralizacja metodą jonową ma też swoje zalety – przede wszystkim jest prosta w „obsłudze”, od początku do końca. Oferowane przez nas urządzenia i instalacje można bardzo łatwo zamontować, a samą stację demineralizującą zmieniać – tzn. dostosowywać jej wydolność do aktualnych potrzeb inwestora. Jeśli zajdzie potrzeba zwiększenia wydajności, wówczas warto przeprowadzić rozbudowę całego systemu, tak żeby był bardziej efektywny.

Urządzenia, dzięki którym wykonywany jest proces demineralizacji jonowej, zbudowane są na zasadzie modułowej, dzięki czemu instalacja, reinstalacja, czy modernizacja są zarówno szybkie, sprawne, jak i nie generują wysokich kosztów.

Nie jesteś pewien jaką metodę uzdatniania wody w celach przemysłowych zastosować?

Zapraszamy do kontaktu – wybierzemy optymalną technologię, dobierzemy urządzenia, materiały i dostarczymy je bezpośrednio na miejsce. Wykonamy też instalację. Możesz również liczyć na profesjonalny serwis, a także szybką i skuteczną interwencję, w przypadku wystąpienia awarii.

Tagi: uzdatnianie wody przemysłowej, uzdatnianie wody dla przemysłu spożywczego